English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ١٤ مرداد ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

با هماهنگي خانه فرهنگ ايران در بمبئي؛

تبیین دیدگاه‌ اندیشمندان اسلامی هند درباره روز قدس

روز جهانی قدس در قالب کلیپ‌های ويديويي مورد تحلیل و بررسی اندیشمندان اسلامی هند قرار گرفته و نظریه‌های مختلفی در مورد وظیفه مسلمانان در برابر حمایت از آرمان‌های فلسطین بیان شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با وجود محدودیت‌های گسترده پس از انتشار ویروس کووید 19 در شبه قاره هند، اندیشمندان و علمای اسلامی در آستانه روز جهانی قدس در کلیپ‌های کوتاهی که از سوی خانه فرهنگ ایران در بمبئي برنامه‌ریزی و تهیه شد، نظرات خود را پیرامون روز قدس بیان کردند.

مولانا سید محمد عسکری ضمن انزجار از کشتار وحشیانه مردم مظلوم فلسطین به دست رژیم اشغالگر قدس اظهار کرد: با توجه به انتشار و گسترش ویروس مرموز کووید 19 و خسارات گسترده آن به همه بخش‌های اجتماعی و اقتصادی به همین خاطر تمامی توجهات افکار عمومی به آن سوق یافته است و رژیم اشغالگر قدس مجالی یافته است که از فضای موجود جهت کشتار مظلوم فلسطین و برنامه‌های جاه طلبانه خود بهره برد.

وی ادامه داد: امروز ما شاهد بدترین وضع برای فلسطینیان هستیم و انشاالله روز پیروزی فرا خواهد رسید و این غده سرطانی جهان اسلام از بین خواهد رفت. روز قدس روز بیداری جهان اسلام است و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با نام نهادن روز قدس مسلمانان و همه انسان‌ها و جوامع بشری را نسبت به مسئله فلسطین هوشیار کردند و این خود یک بیداری بزرگ در مقابل استبداد زمانه بود.

قدس، قبله نخستین مسلمانان جهان اسلام است

مولانا ظهیر عباس، یکی از اعضای شورای عالی وقف ایالت مهاراشترا در سخنانی گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی با تدبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی روز قدس نامیدند و از آن تاریخ تا کنون هرساله مراسم روز قدس با شکوه خاصی  برگزار می شده است.

وی افزود: باید به خاطر داشت که این روز به همه مسلمانان گیتی تعلق دارد و برای استحقاق حقوق حقه مردم مظلوم فلسطین نام گذاری شده است و همه ما درباره این روز مسئول هستیم. امسال به دلیل گسترش ویروس کرونا و محدویت های به وجود آمده، من از همه می خواهم که هر فرد در هرجای کره خاکی به نشانه مخالفت با این رژیم با تکبیر و صدای رسا به مخالفت بپردازد. این روز به دلیل بیداری ما مسلمانان نام گذاری شده است و هدف آن اتحاد میان همه مسلمان برای نجات مسجد الاقصی اولین قبله مسلمانان است.

مولانا سید اسلم رضوی، رییس جامعه روحانیت شیعه ایالت مهاراشترا نیز در کلیپی کوتاه ضمن محکومیت اعمال وحشیانه رژیم صهیونیستی گفت: در دین مبین اسلام همیشه تاکید شده است که در مقابل ظلم و ستم باید ایستاد و همچنین آمده است در مقابل ظلم سکوت جایز نیست و باید در مقابل آن مواضع سرسختانه گرفت.

وی اظهار کرد: ما در زیارت وارث به افرادی که در واقعه کربلا سکوت کردند، همیشه لعنت می فرستیم.  پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی معمار کبیر انقلاب اسلامی در یک حرکت واقعاً مدبرانه و با شجاعت کامل آخرین روز ماه مبارک رمضان را روز قدس عنوان کردند و از همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان خواستند در مقابل رژیم اشغالگر قدس بایستند تا این غده سرطانی از بین برود.

رییس جامعه روحانیت شیعه ایالت مهاراشترا مطرح کرد: امروزه با گسترش ویروس کرونا محدودیت‌های بسیاری به وجود آمده است و به همین دلیل من از همه می‌خواهم که با استفاده از فضای مجازی این رژیم را به هرشکل ممکن ضمن محکوم کردن درباره ماهیت پوچ آن به افشاگری بپردازند.

رفیع الدین ناصر، یکی از اساتید برتر دانشگاه اورنگ آباد هند نیز در ویدیوی کوتاهی اظهار کرد: نام گذاری آخرین روز ماه مبارک رمضان یکی از مدبرانه ترین و هوشمندانه ترین ابتکار و خلاقیت معمار کبیر انقلاب اسلامی بود که هدف آن در ابتدا اتحاد میان همه مسلمانان و پس از آن نابودی رژیم صهیونستی بود و من امیدواریم در آینده نزدیک این رژیم به خواست ایزد متعال نابود گردد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به حقوق اولیه شهروندی اظهار کرد: هر کودک و خردسالی بایستی به مدرسه رود و این رژیم حتی این حق را از آنها سلب کرده و خون بسیاری از مردم مستضعف آنجا را پایمال کرده است.  

مولانا جعفر خان نیز درباره روز قدس گفت: روز قدس روز اتحاد میان مسلمانان و اظهار همدردی با مردم مظلوم فلسطین است. متأسفانه شاهد مشکلات بسیاری در کشورهای اسلامی هستیم و دشمنان اسلام از این وضعیت بسیار راضی و خشنود هستند و ما بر اساس فرضیه دینی بایستی در مقابل ظلم و استبداد بایستیم و همیشه به حمایت از مستضعف بپردازیم.

مولانا فرمان موسوی، یکی از اندیشمندان اسلامی بیان کرد: روز قدس یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که نتیجه آن آگاهی بخشی افراد و مخالفت با استعمارگری و تروریست خواهد بود. امروزه ما شاهد گروه‌های تکفیری هستیم که پیوندی با اسلام ندارد و همه آنها با رژیم صهیونیستی ارتباط دارند و این رژیم واقعا به صورت غده سرطانی است و تمام اهداف آن ضربه زدن به دین مبین اسلام و همه مسلمانان در گوشه و کنار جهان است.

سردار سلیمانی؛ نماد مبارزه با استکبار جهانی

مولانا روح ظفر نایب، امام جمعه و امام جماعت مسجد خوجه در مومبای نیز، گفت: روز قدس نشانگر عزم همه مسلمانان در مخالفت با استبداد و استعمار است. این روز یاد آور رشادت‌های سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی نیز است. ایشان با شجاعت وصف ناپذیر خود داعش را از بین برد. امروزه همه انسان‌ها دریافته‌اند که دشمن اصلی آنها رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی شخصیتی کم نظیر بود که تمام وجودش برای اسلام و رضایت خداوند بود. شایسته است که چنین فردی در نهایت به مقام بلند شهادت نائل شوند که خداوند این لیاقت را به ایشان عطا کرد. روز قدس می‌تواند همه مسلمانان را با هم علیه این غده سرطانی متحد کند.

مولانا سید علی عباس رضوی در ویدیو کلیپ کوتاه درباره قدس ضمن محکومیت رژیم اشغالگر قدس درباره وظیفه مسلمانان در مقابله با ظلم و ستم به ایراد سخن پرداخت.

وحدت و انسجام؛ رمز پیروزی بر دشمنان اسلام است

مولانا اسلم وصی حیدر، امام جماعت مسجد زهرا بندوب در کلیپ خود گفت: امروزه دشمنان اسلام به صورت آشکار به مخالفت با جهان اسلام می‌پردازند. بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت‌الله امام خمینی(ره) پرچمدار مخالفت با ظلم و ستم و استکبار جهانی بودند و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را با  هدف بیدار کردن امت اسلام و آگاهی بخشی به آنها روز قدس نام نهادند.

وی یادآور شد: رمز پیروزی بر دشمنان اسلام اتحاد میان امت اسلام است و رمز پیروزی در برابر رژیم صهیونیستی تنها اتحاد و متحد شدن است. ما باید با جهد و کوشش خود برای پیروزی مردم فلسطین و مسلمانان گام برداریم. در قرآن مجید و احادیث تاکید شده است که دشمنان خود را بشناسید و امروزه صهیونیست‌ها به صورت آشکارا دشمنی خود  را با مسلمانان یا به عبارتی  دیگر با بشریت نشان داده‌اند.     

انتهای پیام/ص

 


١١:٤٨ - 1399/03/06    /    شماره : ٧٥١٥١٧    /    تعداد نمایش : ١٥٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
خبرهاي مهم
رونمایی از سه اثر ادبی درباره شخصیت و اندیشه امام علی(ع)
برگزیدگان مسابقه ادبی چهارمین جشنواره کتاب ایروان معرفی شدند
هند خواستار گسترش همکاری‌های مشترک پژوهشی با ایران شد
مظهر وفاق ملی باشید با مردم صادقانه حرف بزنید با فساد و مفسد بی‌امان مبارزه کنید
2 کتاب‌ در حوزه دفاع مقدس به زبان آذری ترجمه و منتشر شد
کتاب «مردگان باغ سبز» به زبان صربی چاپ شد
برگزاری برنامه فرهنگی «سفری به سرزمین امام مهربانی» در برلین
سیر تبدیل از «کتابخانه سلطنتی» تا «کتابخانه ملی»
هفتاد و نهمین جلسه انجمن ادبی بیدل دهلوی برگزار شد
نشست «بررسی نقش زنان در گستره تمدن اسلامی» برگزار می‌شود
جاذبه‌های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد
بررسی زمینه‌های همکاری مشترک مراکز علمی مالزی و دانشگاه رازی کرمانشاه
چهارمین شماره پادکست غدیر خم به زبان پشتو
نمایشگاه «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» پایان يافت
ارادت شاعران فارسی زبان به علی (ع)/ خلافت با علی بر تن ردای عدل می‌پوشد
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.