منو اصلی
اخبار > الجزایر خواهان همکاری فرهنگی و اجتماعی با ایران است


  چاپ        ارسال به دوست

الجزایر خواهان همکاری فرهنگی و اجتماعی با ایران است

خانم‌ها عسلاوی، رئیس آکادمی ملی زنان الجزایر و زغار، فعال فرهنگی و اجتماعی زنان در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان بر لزوم گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی دو کشور تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم‌ها نسیمه عسلاوی، رئیس آکادمی ملی زنان الجزایر و صفیه زغار، فعال فرهنگی و اجتماعی زنان با سیدجلال جعفری میرآقایی، رایزن فرهنگی کشورمان در الجزایر دیدار و خواهان همکاری‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی بین نهادها و فعالان فرهنگی دو کشور شدند.

سید جلال میرآقایی، رایزن فرهنگی کشورمان در الجزایر اظهار کرد: کشور پهناور ایران در زمینه‌های تنوع آب و هوایی، جاذبه‌های گردشگری، صنایع دستی، اماکن تاریخی و موزه‌ها، اماکن دینی و زیارتی، لباس‌های محلی ، غذاهای سنتی و میوه‌های فصلی جزو غنی ترین کشورهای دنیا به شمار می‌رود و امروزه به برکت انقلاب اسلامی کشوری بسیار متمدن، پیشرفته و زیباتر از هر روز دیگر به نظر می‌رسد.

وی افزود: تبادل هیأت‌های علمی، فرهنگی و گردشگری در آشنایی بیشتر دو ملت با یکدیگر بسیار مؤثر است و بسیاری از مردم الجزایر که برای پی گیری امور تحصیلی و درمانی و یا گردشگری به ایران سفر می‌کنند، ایران را کشوری زیبا، متمدن و پیشرفته توصیف می‌کنند.

بانوان فعال الجزایری در این دیدار، با اشاره به پیشتازی بانوان ایرانی در عرصه‌های فرهنگی و درخشش آنان در سطوح بین‌المللی، خواهان بهره‌گیری از تجربیات ایران در حوزه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و همکاری در زمینه صنایع دستی، کار آفرینی، برگزاری گردهمایی علمی، نمایشگاه‌ها و امور خیریه شدند.

همچنین برای تبادل هیأت‌های فرهنگی، اقتصادی، برقراری دوره‌های آموزشی زبان فارسی در مراکز مربوط به خود و شرکت در سمینارها و وبینارهای علمی و فرهنگی اظهار علاقه و آمادگی کردند.

آنان ضمن ادای احترام به روح بزرگ حضرت امام خمینی(ره) و تمجید از رهبری‌های امام خامنه‌ای، هفته مبارک وحدت را فرصت ارزشمندی برای همبستگی مسلمانان به ویژه دو ملت بزرگ ایران و الجزایر توصیف کرده و بر آمادگی خود جهت شرکت در فعالیت‌های نمایشگاهی و بازارهای فرهنگی هنری تأکید کردند.

بانوان فعال فرهنگی در این دیدار، خواهان ایجاد بازار و فروشگاه صنایع دستی و اقلام فرهنگی ایران در الجزایر به ویژه در زمینه عرضه فرش دستباف، صنایع دستی مینا کاری، خاتم کاری و شیرینی جات و سوغاتی‌های مناطق و نواحی مختلف کشورمان شدند.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٤٦ - سه شنبه ٢٧ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٧٦٢خروج