منو اصلی
اخبار > حضرت علی(ع) الگوی کامل عدالت است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجلس علمای هند:

حضرت علی(ع) الگوی کامل عدالت است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی تأکید کرد: حضرت علی(ع) به عنوان عبد صالح خداوند، بهترین الگوی بندگی و عدالت است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت روز جهانی صلح، کنفرانس «ائتلاف جهانی سازمان‌های مردم نهاد برای صلح، عدالت و همگرایی ملل» به همت مجمع جهانی صلح اسلامی در بستر فضای مجازی برگزار و علماء و اندیشمندان از کشورهای مختلف به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این کنفرانس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی، مسئول مؤسسه علمی پژوهشی الحیاه و رئیس مجلس علمای هند و فیروز میتی بوروالا، دبیرکل ملی مجمع همبستگی هند و فلسطین نیز از سوی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی هند، شرکت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی حسینی نیز دیگر شرکت کننده این مراسم بود. وی با تأکید بر ضرورت عدالت اجتماعی در جامعه بیان کرد: عدالت اجتماعی یعنی در همه ارکان جامعه عدل برقرار شود. عدالت اجتماعی از هرج و مرج جلوگیری می‌کند و جامعه را از آشفتگی رهایی می‌بخشد.

وی افزود: مولی الموحدین حضرت علی(ع) الگوی کامل رعایت و انجام عدل در جامعه هستند و باید گفت که جامعه‌ای که در آن عدالت اجتماعی رعایت نشود به فرسودگی و مرگ پیش می‌رود و نهایت از بین خواهد رفت.

فیروز میتی بوروالا در مورد نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در استقرار صلح و عدالت در دنیا و مقابله با ظلم و خشونت و نقش رسانه‌های جمعی و فرهنگ صلح و عدالت سخنرانی کرد.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه‌های دسته جمعی بر تصمیمات دولت‌ها، مثالی از جنگ ویتنام و نقش رسانه در اثرگذاری بر روی تصمیمات دولت ایالت متحده عنوان کرد.

مسئول دفتر مجمع صلح اسلامی در مورد این کنفرانس، اظهار کرد: این کنفرانس با حضور کارشناسان داخلی و خارجی در پنج محور سازمان‌های مردم نهاد، مبانی نظری و کارکردها، نقش سازمان‌های مردم نهاد در استقرار صلح و عدالت جهانی و مقابله با ظلم و خشونت، سازمان‌های مردم نهاد و رابطه آن با قدرت‌ها و دولت‌ها، دیپلماسی عمومی و سازمان‌های مردم نهاد و قدرت نرم جوامع و سازمان‌های مردم نهاد برپا شد.

گفتنی است؛ کنفرانس ائتلاف جهانی سازمان‌های مردم نهاد برای صلح، عدالت و همگرایی ملل در پنج مرحله در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پیگیری خواهد شد تا بسترهای لازم برای این ائتلاف جهانی شکل گیرد.

انتهای پیام/ص

 


٠٧:٢٤ - سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٣٦٧٩    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج