منو اصلی
اخبار > مجموعه مقالات کنفرانس بین‌المللی روابط گرجستان و ایران منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی کشورمان در تفلیس خبر داد:

مجموعه مقالات کنفرانس بین‌المللی روابط گرجستان و ایران منتشر شد

حمید مصطفوی از انتشار مجموعه مقالات چهارمین و پنجمین کنفرانس بین‌المللی روابط گرجستان و ایران با مشارکت و همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و دانشگاه بین‌المللی قفقاز خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با اعلام این خبر به نقش مراکز فرهنگی، علمی و دانشگاهی دو کشور در بازشناسی وجوه و اشتراکات فرهنگی و تاریخی و زمینه‌های همکاری‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی دو کشور ایران گرجستان اشاره کرد.

مصطفوی گفت: مجموعه مقالات، چهارمین و پنجمین کنفرانس بین‌المللی روابط ایران و گرجستان که با مشارکت و همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و دانشگاه بین‌المللی قفقاز با هدف تقویت و توسعه پایدار روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و گرجستان برگزار شده بود به صورت فیزیکی و الکترونیکی چاپ و منتشر شد.

وی اظهار کرد: رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با همکاری و مشارکت دانشگاه بین المللی قفقاز تاکنون طی پنج سال گذشته، پنج کنفرانس بین‌المللی در زمینه بررسی روابط دوجانبه و منطقه‌ای ایران و گرجستان برگزار کرده است.

مصطفوی افزود: در دو کنفرانس آخر مجموعاً 85 مقاله علمی و پژوهشی از سوی اساتید دانشگاه، نویسندگان، محققین و شخصیت‌های فرهیخته از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، گرجستان، جمهوری آذربایجان و روسیه دریافت و در کنفرانس ارائه شده بود.

وی ادامه داد: این مجموعه مقالات در قالب کتاب یک جلدی در 711 صفحه از سوی انتشارات دانشگاه بین‌المللی قفقاز به صورت مشترک چاپ و منتشر شده است و براساس هماهنگی‌های انجام شده با رئیس کتابخانه ملی گرجستان فایل پی دی اف این مجموعه مقالات برای بهره گیری حداکثری مخاطبان و محققان دو کشور در وبسایت کتابخانه ملی گرجستان به آدرس http://dspace.nplg.gov.ge/handle/1234/337636 بارگذاری شده است.

انتهای پیام/ص

 


١٥:٤٣ - 1400/05/05    /    شماره : ٧٧١٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٧٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج