منو اصلی
اخبار > اجرای ویژه‌ برنامه روز قدس در شبکه تلویزیون اینترنتی مرکز مطالعات اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری رایزنی فرهنگی و سفارت ایران در تایلند صورت گرفت؛

اجرای ویژه‌ برنامه روز قدس در شبکه تلویزیون اینترنتی مرکز مطالعات اسلامی

ویژه برنامه روز قدس با شرکت شخصیت‌های بین‌المللی، علماء و اندیشمندان تایلندی طی بخش‌های متنوع در شبکه تلویزیون اینترنتی مرکز مطالعات اسلامی به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مجموعه برنامه‌ها که در صفحات فیسبوک این شبکه به صورت زنده نمایش داده شد، با نشست تخصصی روز جهانی قدس از ساعت 12:30 به وقت ایران با سخنرانی سید محمد مرندی، به عنوان میهمان ویژه طی ارتباط تصویری با تهران آغاز شد.

مرندی در سخنان خود با اشاره به ماهیت اشغالگری و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی به نتایج حمایت‌های غرب و امریکا از این حکومتها با نماد دموکراسی و نتایج مخرب و تهدیدات آن بر دموکراسی، حقوق بشر و عدالت و صلح جهانی در کشورهای منطقه و جهان پرداخت.

وی حمایت از حقوق ملت فلسطین را مسئولیت انسانی هر فرد اعم از مسلمان و غیر مسلمان در جوامع بشری دانست.

در ادامه، شیخ یوسف عباس از لبنان و عمران معلولیم، الیاس جاپرانگ، آتید تانگ و حجت‌الاسلام سیدهارون از تایلند به ایراد سخنرانی پرداختند.

آزادسازی قدس آرمان شهید سلیمانی بود

نشست بعدی مقارن ساعت 18:00 به وقت ایران با سخنان مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران در تایلند آغاز شد. وی روز جهانی قدس را نماد مبارزه و محکومیت یک صدای مردم جهان با تداوم هرگونه خوی تجاوزگری، جنگ طلبی و اشغال رژیم صهیونیستی قلمداد کرد.

حسنخانی همچنین، هرگونه عادی سازی روابط و سکوت در برابر جنایات این رژیم غاصب را خلاف اصول انسانی و قوانین حقوق بشری و خلاف گسترش صلح و عدالت در جهان دانست و با اشاره به رشادت‌ها و خدمات سردار شهید سلیمانی و جریان مقاومت در این مسیر، امیدها را برای رهایی قدس شریف را از چنگال صهیونیست‌ها افزون تر از گذشته ارزیابی کرد.

در این نشست، کشیش مانوئیل موسلم، عضو هیأت اسلام و مسیحیت برای دفاع از اماکن مقدس در فلسطین به عنوان مهمان ویژه از لبنان، چرن معلولیم، سراووت عاری و شیخ مقداد وانگسینا از تایلند سخنرانان بعدی بودند که نکاتی را در باب محکومیت رژیم اسرائیل و حمایت از آزادی قدس شریف و مردم فلسطین بیان کردند.

در بخش سوم این مجموعه برنامه، میزگردی با موضوع «بررسی جریان‌های سیاسی جهان و تحولات خاورمیانه» توسط دو تن از صاحبنظران و کارشناسان سیاسی به اجرا درآمد.

در میان این برنامه، نشست‌های تخصصی و خلال گفتگوها تصاویر مستند و صحنه‌هایی از مبارزات مردم فلسطین، جنایات صهیونیست‌ها و همچنین تظاهرات مردم ایران و سایر کشورهای جهان در روز جهانی قدس برای بینندگان این برنامه به نمایش درآمد.

انتهای پیام/ص


٠٧:٣٩ - 1400/02/20    /    شماره : ٧٦٨٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٥٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج