English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠
پیام شهدا؛ خون‌های ما پیروز خواهد شد
پیام شهدا؛ خون‌های ما پیروز خواهد شد تاریخ ثبت : 1399/09/09
طبقه بندي : ,,
عنوان : پیام شهدا؛ خون‌های ما پیروز خواهد شد
نويسنده : صلاح الدین المصری، رییس جمعیت تسامح تونس
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : پایگاه خبری المحور العربی
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در تونس
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

امروز، دکتر محسن فخری زاده نیز مدال شهادت گرفت... بعد از سال‌های طولانی که در جهاد و مبارزه بزرگ علمی در مسیر ایجاد یک قدرت دفاعی برای محور مقاومت، قدرت موشکی و برنامه هسته‌ای گذراند.

او شهید زنده در نزد خدا و همراه دوستانش مجاهدش و شهدای بزرگی است که از او سبقت جستند.

او در نزد خداوندی است که بهترین پاداش را به او می‌دهد، خداوند شهید دانشمند، مخترع، سازنده و نوآور، دکتر محسن را رحمت کند و همانطور که خانم زینب سلام الله علیها به ما آموخت، شهادت، کرامتی از سوی خداست.

#نشانه‌ها

1. این، شرافتی بس بزرگ برای محور مقاومت است که در نبرد با دشمن، یعنی غده سرطانی صهیونیستی و شیطان بزرگ آمریکا، یکی پس از دیگری شهید تقدیم می‌دارد و فرماندهانی بزرگ از ایران، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، یمن، جزیرة العرب و تونس، در طلیعه کاروان شهدا قرار دارند.

هیچگاه در فرهنگ ملت‌ها، شهدا نشانه شکست نبودند، بلکه نشانه زندگی، کرامت، اراده و اصرار بر تحقق اهداف بزرگ هستند.

خون شهدا بر زمین نمی‌ریزد، بلکه به آسمان و اعلی علیین پرواز می‌کند تا حلقه وصل جهان غیب و جهان شهادت و دلیلی برای امداد غیبی و یاری بزرگ الهی باشد.

قرآن به ما اینگونه آموخت و سنت‌های تاریخ به ما اینگونه آموختند و تجارب بشری نیز بر آن مهر تأیید زد.

2. نبرد بزرگ با دشمن صهیونیستی - آمریکایی، همه جانبه و ادامه‌دار و دارای ابعاد علمی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و روانی است و شهادت دکتر محسن فخری زاده بر سطح علمی بزرگی تأکید کرد که محور مقاومت (به ویژه جمهوری اسلامی ایران) در حوزه ایجاد قدرت‌های درونی مربوط به فناوری هسته‌ای و موشکی، بدان دست یافت. شهادت یک دانشمند هسته‌ای و فرمانده بزرگ در فناوری، پیام بسیار بزرگی برای جهان دارد که می‌گوید: نگرانی‌های دشمن، بسیار است. دشمن حجم پیشرفت علمی و نظامی‌ای که محور مقاومت رقم می‌زند را پیگیری می‌کند و به خوبی از منبع تهدید وجودی خود، یعنی محور مقاومت آگاه است.

 

3. پیام به عرب‌ها و مسلمانان

‌در این شرایط تاریخی که برخی از رهبران عرب به سمت ایجاد ائتلاف با دشمن صهیونیستی تحت نظر آمریکا خیز برداشته‌ و تلاش می‌کنند تا دشمن صهیونیستی را به منظومه فرهنگی، اقتصادی و امنیتی منطقه عربی و اسلامی وارد سازند، محور مقاومت، راه خود را به سمت ایجاد قدرت و کسب آمادگی‌های لازم برای آزاد سازی فلسطین و قدس باز می‌کند و این مهم، بر مبنای فرمان الهی انجام می‌شود که فرمود: و أعدوا لهم مااستطعتم من قوة.

در این صحنه، تناقض میان آن دسته از حاکمان عرب و مسلمان که دین، سرزمین و آبروی خود را فروختند و بین کسانی که خون خود را فدای سرزمین، آبرو و دین خود کردند، عمیق و عمیق‌تر می‌شود.

تناقض میان محور مقاومت و محور قدس و محور آزاد سازی همه سرزمین‌های اسلامی و محور پیروزی بر ظالمان و مستکبران از یک طرف و بین محور مزدوران و خائنان و اربابان صهیونیست وامپریالیست آنها از سوی دیگر، عمیق و عمیق‌تر می‌شود.

با هر شهیدی که به آسمان پر می‌کشد، قدرت و وضوح حجت الهی بیشتر و برای همگان الزام‌آورتر می‌گردد. این دشمن صهیونیستی و این شیطان بزرگ آمریکایی، در میدان‌های مختلف، علیه مردان مقاومت وارد جنگ همه جانبه می‌گردند.

این دشمن صهیونیست به یکایک عرب‌ها و مسلمانان می‌گوید که جز از محور مقاومت، از کسی هراسی ندارد و جز از این محور، احساس خطر و تهدید نمی‌کند و جز برای مقابله با آن نقشه نمی‌کشد و جز محور مقاومت، قدرت واقعی در برابر خود نمی‌بیند و جز محور مقاومت، قدرتی سراغ ندارد که قادر به شکست دادن او باشد.

بدین ترتیب، بر آحاد عرب‌ها و مسلمانان واجب است تا برای حمایت از محور مقاومت، محور قدس و امت بر پای بایستند.

4. به دانشمندان، متخصصان، نوآوران و مبتکران:

همه شهدای محور مقاومت، به ویژه دانشمندان متخصص در صنایع و فناوری‌‌های پیشرفته، از فرمانده شهید محمد الزواری در صفاقس گرفته تا شهید دکتر محسن فخری زاده، به همه امت عربی و اسلامی می‌گویند که نبردهای قدس و نبردهای کرامت و استقلال، به گلوله‌های شما، به مهارت‌های شما و به قدرت‌ علمی عظیم شما شایسته‌تر است. پس آن را به دشمن  نفروشید و خون‌های جدیدی نباشید که به رگ‌های دشمن آمریکایی یا انگلیسی تزریق می‌گردد. این امت شما، به قدرت‌هایی که خداوند به شما عطا فرموده، سزاوارتر است.

همانا توانمندی‌های علمی بزرگی که در امت اسلامی ما وجود دارد، می‌تواند تغییر بزرگی در همه جهان ایجاد کند. این‌ها قدرترهایی است که امروز، بین علم و اخلاق و بین قدرت و امانتداری جمع می‌کند.

محور مقاومت، الگویی بی‌مانند برای امت اسلامی و همه مستضعفان جهان است تا راه عدالت و قدرت و امانتداری را در پیش گیرند.

در قرآن کریم آمده است: همانا بهترین کسى است که استخدام مى‌کنى: هم نیرومند [و هم‌] در خور اعتماد است.

انتهای پیام/ص

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 544 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.