English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٢٩ مهر ١٤٠٠
موزه آلبانی؛ دومین موزه قدیمی آفریقای جنوبی
موزه آلبانی؛ دومین موزه قدیمی آفریقای جنوبی تاریخ ثبت : 1400/02/13
طبقه بندي : ,,
عنوان : موزه آلبانی؛ دومین موزه قدیمی آفریقای جنوبی
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

موزه آلبانی آفریقای جنوبی در گراهامس تاون در آفریقای جنوبی واقع شده، و وابسته به دانشگاه رودز است و قدمت آن به سال 1855 بازمی گردد. این موزه دومین موزه قدیمی آفریقای جنوبی به شمار می رود.

مجموعه های تاریخ طبیعی و زمین شناسی انجمن ادبی، علمی و پزشکی استان شرقی به عنوان هسته اصلی آن استفاده شده است. این گیاهخانه توسط موسسه ملی تنوع زیستی آفریقای جنوبی اداره می شود و دارای گونه هایی از گیاهان است که تاریخ آن به سال 1812 باز می‌گردد. این مجموعه شامل گیاهان جمع آوری شده توسط ویلیام جان بورچل و مجموعه ای از 240 نمونه اهدا شده توسط کنستانس جورجینا آدامز در سال 1919 و همچنین نمونه های زمین شناسی جمع آوری شده توسط اندرو گیدس بِین و دبلیو. جی. آترستون است.

این موزه همچنین شامل مجموعه بزرگی از فسیل های مهره داران و نرم تنان آفریقای جنوبی و ابزارهای سنگی کهنه است که توسط توماس هولدن بووکر (1808-1885) در نزدیکی رودخانه گریت فیش کشف شده است.

این موزه در حال حاضر در هفت ساختمان موزه علوم طبیعی، موزه تاریخ، موزه رصدخانه، فورت سلویین، زندان نظامی قدیمی پرووست، طاق دروستی و خانه کشیش پیر گسترش یافته است.

اولین مدیر موزه بی. جِی. گلانویل بود که در بین سال‌های 1855 و 1882، به صورت افتخاری فعالیت کرد. سپس کمک مالی کمی ارائه شد و این سمت به مری گلانویل رسید. در سال 1888، اس. ماندی، به صورت موقت، این مسئولیت را به عهده گرفت و در سال 1889، سلمار شونلند جایگزین او شد. تا سال 1910، شونلند به کار خود ادامه داد. پس از آن، مسئولیت خود را بر عهده جان هیویت گذاشت که برای مدت زمانی بسیار طولانی، از سال 1910 تا سال 1958، موزه را اداره می کرد.

در سال 1964، تی. اچ. بَری، مدیر موزه آفریقای جنوبی در کیپ تاون، جانشین او شد، و در سال 1965،  چارلز جاکوت گیلارمود، حشره شناس، تا سال 1977 این مسئولیت را بر عهده گرفت. از سال 1977 تا سال 1993، بی. ویلموت، از سال 1993 تا سال 1999، دبلیو. هولمن، و از سال 1999، دکتر ال. وبلی مدیریت موزه را بر عهده داشتند.

 

 

منبع:https://en.wikipedia.org/wiki/Albany_Museum,_South_Africa

 

انتهای پیام/ص

 


Grahamstown

William John Burchell

Constance Georgina Adams

Andrew Geddes Bain and W. G. Atherstone

Thomas Holden Bowker

Great Fish River

Fort Selwyn

Old Provost military prison

Drostdy Arch

Old Priest's House

B. J. Glanville

Mary Glanville

S. Mundy

Selmar Schonland

John Hewitt

T. H. Barry

Charles Jacot-Guillarmod

B Wilmot

W Holleman

L Webley

 

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 296 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.