English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠
کلیسای جامع سنت ماری کیپ تاون
کلیسای جامع سنت ماری کیپ تاون تاریخ ثبت : 1399/11/07
طبقه بندي : ,,
عنوان : کلیسای جامع سنت ماری کیپ تاون
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : کلیسای جامع سنت ماری کلیسای جامع کاتولیک روم در کیپ تاون است که در منطقه سیتی بال کیپ تاون در آفریقای جنوبی واقع شده است. این کلیسا درست در مقابل مجلس نمایندگان قرار دارد.
متن : <#f:1066/>
:

کلیسای جامع سنت ماری کلیسای جامع کاتولیک روم در کیپ تاون است که در منطقه سیتی بال کیپ تاون در آفریقای جنوبی واقع شده است. این کلیسا درست در مقابل مجلس نمایندگان قرار دارد.

تاریخچه

تاریخچه کلیسای سنت ماری، قدیمی ترین کلیسای جامع کاتولیک در این کشور با تاریخ و توسعه کلیسای کاتولیک در آفریقای جنوبی در طی بیش از 175 سال ارتباط نزدیک دارد. سنت ماری کلیسای مادر نه تنها کیپ تاون و قلمروی اسقف اعظم، بلکه همه کاتولیک های آفریقای جنوبی است.اسقف محلی زمین را در سال 1839 خریداری کرد و سنگ بنای آن دو سال بعد گذاشته شد. این بنا به سبک احیای گوتیک توسط کارل اوتو هاگر، معمار چندین کلیسای هلندی طراحی شده است که در فهرست میراث ملی نیز ثبت شده است. این کلیسا در 28 آوریل 1851 تقدیس شد.

در سال 1927، فرد ام. گلنی، معمار، تغییرات هنری به سبک "باواریایی" را در کلیسای جامع سنت ماری پیاده کرد. در سال 1927، برجی به آن افزوده شد و کنگره های دیواره برداشته شد و طرح سقف به صورت گنبدی ناقوسی طراحی شد. گچبری ها و محراب مرمر مرمر سیه نا، سیسیلی و گالوی که در سال 1865 تکمیل شد، برداشته شدند، و در سال 1947، محراب اصلی کلیسا دوباره طراحی شد. محراب مرمر ایتالیایی ساده با طاقچه جاپیکره نقره ای جایگزین محراب اصلی شد. قاببند تزئینی از چوب بلوط که توسط هنرمند اسپانیایی، کوران حکاکی شده است، دیوارهای محراب را پوشش می دهد. این محراب در یادبود خانواده ای ساخته شده است که در طول جنگ جهانی 2 جان خود را داده‌اند. در سال 1951، هنگامی که پاپ پیوس دوازدهم، کشیش کیپ تاون را به مقام اسقف اعظم کلانشهر ارتقا داد، این کلیسا به عنوان کلیسای جامع تقدیس شد. آخرین مرمت کلیسای جامع در سال 1997 توسط معمار دنیس کورنا بوئرز انجام شد. سقف به صورت اولیه بازسازی شد و کنگره بارو مجددا در جان پناه ها اجرا شد. برج جدید با زنگ ایرلندی حفظ شد. زنگی به وزن 2200 کیلوگرم توسط شریدان از دوبلین ساخته شد و توسط مارکی بوته اهدا شد. محراب اصلی کلیسا با محرابی که برای روبرو شدن با جماعت به جلو آورده شده و تاج خار با نورپردازی (طراحی شده توسط معمار استیون بوئرز و ساخته شده توسط جان کوروین) در قسمت محراب به صورت معلق آویزان شده است. جان کوروین بخشی از نقاشی های تزئینی اصلی ویکتوریایی را در کلیسای جامع در معرض دید قرار داد. برخی از این کارهای تزئینی به معماری به نام ساموئل استونستریت نسبت داده می شود که در سال 1864، ساحت پشت محراب را تزئین کرد. در هر طرف محراب اصلی، دو جفت ستون با مرمر سبز رنگ نقاشی شده وجود دارد. سرستون ها دارای نقوش گل و برگ آفریقای جنوبی است که دارای برگ های طلایی است. کلیسای جامع دارای 17 پنجره شیشه ای منقوش زیبا است که توسط مایر مونیخ و باردمن از بیرمنگام ساخته شده است و نام اهدا کنندگان بر روی آنها حک شده است. منبر پرکار از چوب بلوط توسط تویدیه در کیپ تاون تراشیده شد و برای وقف در سال 1851 ساخته شد. سنگاب تعمید متبرک از مرمر سفید با ارتفاع 2.1 متر توسط یک معمار دوبلینی به نام اوکالان طراحی و در سال 1896 به کلیسای جامع اهدا شد. نقاشی های مراحل تصلیب اثر مود سامنردیوارهای کلیسای جامع را زینت کرده است و یک نقاشی از تصلیب مسیح در مکتب ون دیک- که توسط امپراطور ناپلئون سوم اهدا شده، در بازوی عرضی واقع در قسمت شمال غربی کلیسا واقع شده است. جسد شاهزاده امپریال، پسر امپراطور اوژنی، پس از کشته شدن در نبرد رورکس دریفت در سال 1879، در کلیسای جامع، در معرض دید قرار گرفته است.

انتهای پیام/ص

 

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 443 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.