English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٢٩ مهر ١٤٠٠
تمایل بیشتر مردم آفریقای جنوبی نسبت به میانگین جهانی برای دورکاری
تمایل بیشتر مردم آفریقای جنوبی نسبت به میانگین جهانی برای دورکاری تاریخ ثبت : 1400/05/05
طبقه بندي : ,,
عنوان : تمایل بیشتر مردم آفریقای جنوبی نسبت به میانگین جهانی برای دورکاری
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در پرتوریا
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

براساس گزارش جدیدی، یکی از آثار مهم این بیماری همه گیر این است که کارمندان انتظار دارند اجازه کار از راه دور بیشتری را داشته باشند. این یکی از یافته های حاصل از مطالعه رمزگشایی روشهای جهانی کار است که توسط گروه مشاوره بوستون (BCG) و شبکه بر روی حدود 209،000 شرکت کننده در 190 کشور و 1421 نفر در آفریقای جنوبی انجام شده است. این دومین تحقیق از مجموعه مقالاتی است که BCG و شبکه در مورد تأثیر همه گیری بر ترجیحات و انتظارات کارکنان منتشر می کنند.

بیش از نیمی از مردم آفریقای جنوبی اظهار داشتند که ترجیح می دهند در آینده به آنها اجازه داده شود که حداقل گاهی در خانه کار کنند. با این حال، آفریقای جنوبی نیز به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می شود که دورکاری را کاملا پذیرفته اند، و 44٪ از مردم آن اظهار داشتند که می خواهند به صورت دورکاری فعالیت کنند، در حالی که میانگین جهانی 24٪ است.

رودی ون بلرک، مدیر و مسئول استخدام در گروه مشاوره بوستون، ژوهانسبورگ، می گوید: "همه گیری به طرز چشمگیری، نوع نگرش مردم را در مورد کار و اولویت های مربوط به محیط کار تغییر داده است، چون بسیاری از آنها مجبور شدند به صورت ناگهانی به کار در خانه روی بیاورند. هم کارکنان و هم مدیران متوجه شده اند که مدل های کاری انعطاف پذیر امکان پذیر و در واقع، مطلوب است، و تنها چهار درصد از مردم آفریقای جنوبی اظهار داشتند که مایل هستند پس از دوران همه گیری بیماری نیز به کار در محل کار خود بازگردند."

در واقع، مردم آفریقای جنوبی که بیشتر در زمینه های دیجیتال، دانش و مشاغل اداری- بسیاری از آنها در حال حاضر به صورت دورکاری فعالیت می کنند- خواهان انعطاف پذیری بیشتر محل کار به صورت دائمی هستند و حتی تمایل دارند که کاملاً به صورت از راه دور کار کنند. در این میان، 62.5٪ از افراد فعال در زمینه های بازاریابی و ارتباطات بیشترین سهم را داشتند که اعلام کردند که فعالیت های خود را به طور کامل از راه دور انجام می دهند.

حتی شرکت کنندگان در مطالعه که دارای مشاغلی هستند که نیاز به جابجایی کالاهای فیزیکی یا تماس با مشتری دارند، برای فراهم کردن سازوکارهایی ابراز تمایل کردند که به آنها اجازه می دهد تا حداقل گاهی اوقات، از راه دور کار کنند. حدود 60٪ از کارکنان مراقبت های اجتماعی در آفریقای جنوبی گفتند که برای دورکاری اقدام می کنند.

مردم همچنین در زمان انجام کارهای خود نیز تمایل به انعطاف پذیری دارند. در مجموع، 61٪ از پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی دوست دارند در مورد ساعات کار خود انعطاف پذیری نسبی یا کامل داشته باشند. این میزان منطبق با 64 درصد میانگین جهانی است. اکثر کارکنان در تمام موقعیت های شغلی نیز تمایل زیادی دارند که این انعطاف پذیری بعد از دوران همه گیری بیماری نیز ادامه یابد.

ون بلرک می گوید: "پاسخ دهندگان در آفریقای جنوبی به طور کلی احساس می کنند که شیوع بیماری کووید-19 تأثیر مثبتی بر روی نحوه کار آنها، به ویژه از نظر انعطاف پذیری در زمان و نحوه کار، استفاده از ابزارهای دیجیتال، اثربخشی و همکاری تیمی داشته است. تنها مورد استثنایی تعادل بین زندگی و کار بود که تأثیری منفی در آن گزارش شد. تأثیر کلی در مشاغل دارای فعالیت فیزیکی یا ارتباط اجتماعی مانند مددکاری اجتماعی، کارهای دستی و خدمات مشتری بدتر بود- اما برای مشاغل دانش بنیان/ دیجیتال مثبت بود."

 

تغییر اولویت ها و ارزش ها

این نظرسنجی همچنین برخی تغییرات را در آنچه مردم برای کار به آن اهمیت می دهند را نیز معرفی کرد و اولویت های پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی در طول بحران به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

در آخرین مطالعه گروه مشاوره بوستون (BCG) و شبکه در مورد استعدادهای جهانی که در سال 2018 انجام شد، پاسخ دهندگان گفتند که انتظار دارند شغلشان ترکیبی از مزایای کوتاه مدت و بلند مدت را برای آنها فراهم کند. مزایای کوتاه مدت که در سال 2018 بسیار اهمیت داشتند- روابط خوب با همکاران و مدیران و توازن خوب بین زندگی و کار- هنوز هم در سطح جهانی در بالای فهرست قرار دارند. و مزیت کوتاه مدت دیگر- میزان حقوق- به عنوان یک اولویت به آنها اضافه می شود. مزایای طولانی مدت مانند پیشرفت شغلی و آموزش مهارت ها کمرنگ شده است.

از طرف دیگر، پاسخ دهندگان در آفریقای جنوبی، گرچه برای روابط خوب با همکاران خود، تعادل بین زندگی و کار و یادگیری و آموزش مهارت های متناسب با روند جهانی بسیار ارزش قائل بودند، اما بیشتر به ارزش های شرکت توجه داشتند.

ویبکا کوپر، مدیر عملیات در CareerJunction، سازمان شریک شبکه که به انجام نظرسنجی کمک کرده است، می گوید: "آفریقای جنوبی تنها کشوری بود که ارزش شرکت در بالاترین رتبه قرار داشت و از رتبه پنجم در سال 2018 به رتبه اول رسید."

"جالب توجه است که، منابع مالی، ثبات و پرداخت برای پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی چندان مهم نبود، که با رویکرد جهانی تفاوت دارد. به نظر می رسد کارکنان آفریقای جنوبی بیشتر به ارزشها، فرهنگ و تعادل خوب بین زندگی و کار اهمیت می دهند تا عواملی مانند حقوق و دستمزد. کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که این موارد مهم حتی در شرایط کار مجازی نیز در نظر گرفته می شوند."

پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی بیش از متوسط جهانی به مسئولیت و تنوع زیست محیطی اهمیت می دهند: 79٪ از پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی گفتند مسئولیت زیست محیطی در سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است، در حالی که این میزان در سطح جهانی 69.6٪ بوده است. همچنین هشتاد و دو درصد از پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی گفتند که تنوع و فراگیری (D&I) در سال گذشته برای آنها مهمتر شده است، در حالی که این میزان در سطح جهانی 68.7٪ بوده است.

این موضوعات برای جوانان کشور نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بود، و 87٪ اعلام کردند که D&I و 82٪ اعلام کردند که مسئولیت زیست محیطی برای آنها در سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است. نیمی از پاسخ دهندگان آفریقای جنوبی حتی از کار برای کارفرمایی که با عقاید آنها از این جنبه ها مطابقت ندارد، امتناع می ورزند.

ون بلرک می گوید: "سازمان ها اکنون باید آنچه را که آموخته اند به کار گیرند و راه حل های طولانی مدت برای پاسخگویی به انتظاراتی مطرح کنند که پس از پایان دوران همه گیری بیماری ادامه می یابند."

در این گزارش توصیه هایی برای چگونگی انطباق شرکت ها با انتظارات کارکنان در مورد کار از راه دور برای طولانی مدت ارائه شده است، مثل مدل های جدید رهبری و استراتژی های کار از راه دور که برای مشاغل فردی طراحی شده اند.

داده های جمع آوری شده برای رمزگشایی راه های جهانی کار، بینشی را در مورد ترجیحات کارکنان بر اساس جنسیت، سن، سطح تحصیلات، سطح مهارت دیجیتال و موقعیت در سلسله مراتب شغلی ارائه می دهد. این داده ها همچنین به گزارش سومی اشاره می کنند که گروه مشاوره بوستون (BCG) و شبکه به عنوان بخشی از آخرین تحقیقات خود در مورد استعدادهای جهانی منتشر می کنند. گزارش سوم به تأثیر همه گیری بیماری بر برنامه ها و چشم اندازهای شغلی افراد متمرکز خواهد شد.

 

منبع:

 

https://www.bizcommunity.com/Article/196/610/214561.html

 

 


Boston Consulting Group (BCG) and The Network

Rudi van Blerk

Wiebka Cooper

diversity and inclusion

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 124 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.