English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٠ مرداد ١٤٠٠
تأسیس اولین بانک تعاونی متعلق به زنان در آفریقای‌جنوبی
تأسیس اولین بانک تعاونی متعلق به زنان در آفریقای‌جنوبی تاریخ ثبت : 1400/01/15
طبقه بندي : ,,
عنوان : تأسیس اولین بانک تعاونی متعلق به زنان در آفریقای‌جنوبی
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای ‌جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

تابلونگ لیکوتسی، بنیانگذار زنان جوان در شبکه تجارت (YWBN)، به عنوان رئیس اولین موسسه مالی با اکثریت زنان در کشور تاریخ‌ساز شد. این موسسه مالی از طرف بانک ذخائر آفریقای جنوبی اجازه تاسیس یک بانک تعاونی را کسب کرده است که عموم مردم می توانند تا ماه ژوئن نسبت به خرید سهام آن اقدام کنند.

تابلونگ لیکوتسی بنیانگذار اولین موسسه مالی تحت مالکیت و مدیریت زنان در آفریقای جنوبی در این کشور است که از طرف بانک ذخائر آفریقای جنوبی اجازه تأسیس یک بانک تعاونی را کسب کرده است.

این موسسه شامل بیش از 500 عضو است که هدف آنها امید دادن به زندگی زنان حاشیه نشین، به ویژه زنان سیاهپوست است، و گواهی بر این مسئله است که سخت کوشی و فداکاری بالاخره به نتیجه می‌رسد.

به این ترتیب، لیکوتسی آرزو دارد که تا بسیاری از زنانی را که به نظام بانکداری دسترسی ندارند، برای مشارکت مالی در این بانک تعاونی جذب کند.

زنان در پُست های بالا حضور ندارند؛ به همین دلیل، تأسیس این بانک اقدام مهمی است. بخش مالی تحت سلطه مردان است، و بیشتر به "باشگاه پسران" شباهت دارد."

لیکوتسی در کنفرانسی مطبوعاتی گفت که بانک ذخائر 12 ماه به آنها مهلت داده است تا پیش از افتتاح رسمی بانک، آن را راه اندازی کنند. از ماه ژوئن سال جاری، انواع مختلف سهام، بر اساس قدرت خرید مشتریان، در دسترس عموم قرار می گیرد.

چگونگی عملکرد یک موسسه مالی تعاونی

 

بر اساس اعلام آژانس توسعه بانک های تعاونی خزانه داری ملی (CBDA)، موسسه مالی تعاونی (CFI) نوعی موسسه مالی است که به نمایندگی از یک گروه واحد برای ارائه خدمات بانکی سنتی عمل می کند.

این موسسات که به عنوان ابزاری برای تحول و شکستن وابستگی مالی در نظر گرفته می شوند، با ارائه خدمات بیشتر و نرخ های رقابتی به شرکت های کوچک و متوسط در زمینه های وام و معاملات سرمایه گذاری، خود را متمایز می سازند.

بر اساس ماده 40 قانون بانک های تعاونی، مصوب سال 2007، موسسه مالی زنان جوان در شبکه تجارت، که از مدل چرخشی اعتبار و پس انداز چرخشی استفاده می کند، فرهنگ پس انداز را ترویج می دهد. آنها همچنین به دنبال سرمایه گذاری مجدد پول در همان جامعه ای هستند که منابع آن را تأمین کرده است.

 

 

منبع:

 

https://nowinsa.co.za/2021/editors-picks/sas-first-women-owned-mutual-bank-gets-approved-by-the-south-african-reserve-bank/

 

Co-operative Banks Development Agency

Corporate Finance Institute

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 388 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.