English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٢٩ مهر ١٤٠٠
رژیم صهیونیستی تروریست است
رژیم صهیونیستی تروریست است تاریخ ثبت : 1399/09/23
طبقه بندي : ,,
عنوان : رژیم صهیونیستی تروریست است
نويسنده : مقبول احمد از دانشگاه عثمانیه حیدر آباد هند
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : روزنامه رهنمای دکن
ارسالی : خانه فرهنگ ایران در بمبئی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

مقبول احمد از دانشگاه عثمانیه شهر حیدر آباد هند در روزنامه راهنمای دکن حیدرآباد مورخ 7 دسامبر مقاله‌ای با عنوان «رژیم صهیونیستی عامل ترور شهید فخری‌زاده است» را به رشته تحریر درآورد که محتوای آن پیرامون شهادت دکتر محسن فخری زاده است.

وی در ابتدای مقاله چنین آوردند که ترور دانشمند هسته ای ایران تنها منحصر به جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه ترور ایشان به حیثیت جهان اسلام مربوط می گردد. شهید محسن فخری زاده از جمله دانشمندان هسته ای بودند که ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی را به یک ملت قوی در میان قدرت های دنیا معرفی نمود. تلاش دانشمندان ایران اسلامی در زمینه هسته ای موجب گردید که ایران اسلامی هم طراز قدرت های برتر قرار گیرد. ایران به تمامی قدرت های هسته ای نشان داد که دانشمندان هسته ای این خطه دست در دست هم با اتکا به ابتکار خود می توانند جمهوری اسلامی را به قدرت اتمی تبدیل کنند و در ردیف قدرت های هسته ای جای گیرد.

نویسنده مقاله در ادامه آورده است که : استفاده از قدرت اورانیم نه تنها برای خاور میانه بلکه برای جهان اسلام مفید و موثر است و به همین دلیل آمریکا و رژیم صهیونیستی چاره خود را در این می  بینند که دانشمندان هسته ای ایران همچون فخری زاده را ترور کنند.

پس از شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی ، ترور دانشمند هسته ای دومین لطمه ای است که به ایران وارد شد و در شهادت حاج قاسم سلیمانی آمریکای جنایتکار مقصر و در ترور دکتر شهید فخری زاده رژیم اشغالگر قدس دستشان آغشته است. باید گفت که خود رژیم اشغالگر قدس در زمره کشورهایی قرار دارد که دانش و نیروی هسته ای در اختیار دارد ولی تاکنون هیچ گاه فعالیت هسته ای خود را به جهانیان عرضه ننموده است چرا که قدرت های استکباری همواره پشتیبان این رژیم غاصب هستند و هیچ معاهده ای را نپذیرفته است و  تاکنون نیز هیچ نهادی از این رژیم پرسشی درباره فعالیت های مخرب هسته ای اش مطرح نکرده است و هرگاه صدای مخالف نیز بلند شود با تلاش ها و لابیگری های آنها خاموش می گردد. قدرت های شرقی و غربی هرکدام توجهاتشان به سوی نیروی هسته ای ایران معطوف است و درباره فعالیت های رژیم اشغالگر قدس اصلا نگرشی ندارند.

نگارنده در ادامه مقاله با اشاره به کشورهای عربی اعلام می کند که کشورهای عربی به فعالیت های هسته ای رژیم اشغالگر قدس کاری ندارند و این رژیم غاصب برای بهره گیری خویش تمام تلاش خود را بکار بست تا روابط میان اعراب و ایران را تخریب شود و بین آنها عداوت و دشمنی ایجاد نمود واز سویی دیگرروابط خود را با اعراب ایجاد و تقویت نمود. رئیس جمهور ترامپ در مدت چهار سال زمامداری خود همیشه در صدد ضربه به ایران بوده است و حتی در روز های پایانی خود نیز به فکر آسیب رسانی به ایران است و تحریم های بسیار سنگینی را اعمال نموده است و حتی وزیر امور خارجه ج.ا. ایران را نیز تحت تحریم قرار داد و شهید دکتر محسن فخری زاده را نیزدر لیست تحریم قرارداده بود.  

در ادامه نویسنده این ترور را به مثابه ترورها و حوادث اوایل انقلاب تشبیه می نماید و سپس از آن درباره ترس رژیم اشغالگر قدس پس از ترور شهید فخری زاده می پردازد و عنوان می کند که رژیم اشغالگر قدس پس از ماجرای ترور دانشمند ایران به تمامی سفارت خانه های خود هشدار های بیمناکانه و لازم را می دهد.  

مقبول احمد اعلام می کند که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و رئیس جمهوری درباره انتقام این ترور سخنرانی ها و بیاناتی اعلام داشته اند. اگر امروز رژیم صهیونیستی سکوت اختیار کرده است به خاطر آنست که به هیچ وجه این ترور را قبول نکند و دنیا نیز پس از مدتی این حادثه را به فراموشی بسپارد. اما اذهان ملت های دنیا خواستار انتقام و مجازات سخت عوامل این ترور هستند. 

در پایان نیز نویسنده می آورد که رژیم تروریست ، عالم اسلام را پریشان خاطر نموده است و پاسخ به این ترور مذبوحانه برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ می باشد. مخالفت های بسیار با عمل شنیع ترور دکتر محسن فخری زاده نشان داد که بایستی رژیم غاصب تروریستی پایان پذیرد.

رییس شورای عالی امنیت ایران گفته است: رژیم اشغالگر یک دهه است که با دلایل واهی دانشمندان هسته ای ایران را ترور کرده است و این مورد قبول نمی باشد و این ترورها کار موساد سازمان جاسوسی رژیم غاصب است. رژیم صهیونیستی و دولتهای اروپایی با کسی دوست نمی شوند بلکه آنها به دنبال تضعیف نمودن قدرت‌هایی هستند که می توانند به خویشتن اکتفا کنند و خود کفا باشند.

انتهای پیام/ص

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 762 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.