English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٢٨ مهر ١٤٠٠
اخبار > دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید به جهان معرفی کنیم


  چاپ        ارسال به دوست

رییس مؤسسه بین‌المللی الهدی:

دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید به جهان معرفی کنیم

حجت‌الاسلام اسدی موحد پیروزی انقلاب اسلامی را یک معجزه الهی که تمامی معادلات دنیای مادی را برهم زد برشمرد و گفت: باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها و ابزار مختلف به ویژه فرهنگی و هنری دستاوردهای انقلاب را به جهان معرفی و تبیین کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل از ایرنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد اسدی موحد» در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با گرامیداشت فرارسیدن ۲۲ بهمن‌ماه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر، تاکید کرد: ۲۲ بهمن‌ ثمره مجاهدت و مبارزات طولانی یک ملت مسلمان و انقلابی است که برای استقرار احکام کامل‌ترین دین خدا از جان و مال خود گذشتند.

وی ادامه داد: بطور یقین این انقلاب گفتمانی را پدید آورده که ملت ایران در چهار دهه اخیر با خودباوری، عزت ملی و استقلال کامل سیاسی تحت زعامت حکیمانه رهبر کبیر انقلاب حضرت امام (ره) و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) توانست توطئه‌های گوناگون همچون جنگ تحمیلی، تحریم‌های مستمر، تهدیدهای پیاپی و فتنه‌های عظیم علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را یکی پس از دیگری با شکست مواجه سازد و در عرصه‌های مختلف علم و فناوری به پیشرفت‌های خیره‌کننده، شگرف و درون‌زا دست یابد و با برهم‌زدن هژمونی قدرت جهانی جایگاه تعیین‌کننده و اقتدار خود در تحولات منطقه‌ای و جهانی را به اثبات برساند.

به گفته اسدی موحد این انقلاب بود که ضعیف ها،  محرومان و مستضعفان مسلمان را تشویق کرد تا صدای خود را با شجاعت و اعتماد بلند کرده و تحت هیچ شرایطی زیر بار ظلم و ستم نروند.

انقلاب اسلامی معجزه الهی است

رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در عین حال تاکید کرد:  این انقلاب به درستی به عنوان یک «معجزه الهی» در تاریخ اسلام، بطور خاص در ایران و بطور عام، در کل جهان توصیف شده است.

حجت الاسلام اسدی موحد ادامه داد: این یک واقعیت تاریخی است که «اسلام» در تمام ارکان زندگی مردم ایران کاملاً نفوذ کرده است. اسلام به واقع، چهره غالب تمدن و فرهنگ ایرانی از همان ابتدای ظهور اسلام بوده است.

انقلاب اسلامی باشکوه‌ترین و برجسته‌ترین حادثه قرن

وی در ادامه سخنان خود انقلاب اسلامی ایران را باشکوه‌ترین و برجسته‌ترین حادثه قرن حاضر توصیف کرد و اظهار داشت: این انقلاب علاوه بر دستاوردهایی که به همراه داشت پیام کامل و نظام جامعی را ارائه داد که می‌تواند در آینده برای انسانیتِ دردمند عمل کند.

به گفته اسدی موحد درک کامل انقلاب اسلامی ایران بدون داشتن فهم کاملی از اسلام غیر ممکن است زیرا که این دو با هم ارتباط تنگاتنگ دارند.

بکاری گیری همه ظرفیت‌های فرهنگی و هنری برای معرفی انقلاب

رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با تشریح اقدامات و فعالیت های این موسسه همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، از تهیه بسته های فرهنگی به چند زبان، چاپ و انتشار چند نشریه ویژه نامه، تلاش برای چاپ کتاب و ... برا یارسال به نمایندگی های رایزنی های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور خبر داد که در حال انجام است.

انتشار نشریه برای تبیین و معرفی بیانیه گام دوم انقلاب در عرصه بین الملل

وی در ادامه از انتشار نشریاتی بصورت ویژه نامه با موضوع تبیین مفاهیم گام دوم انقلاب با برای جوانان در عرصه بین الملل خبر داد و گفت:‌ مجلات با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با هدف تبیین و تشریح مؤلفه‌های تمدن نوین اسلامی از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان انگلیسی منتشر شد.

رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: اهمیت بیانیه گام دوم، نگاهی اجمالی به دست آوردهای جمهوری اسلامی ایران در ۴۲ سال گذشته، نظرات رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص ابعاد فرهنگی بیانیه گام دوم، نگاهی به ابعاد بین‌المللی گام دوم انقلاب اسلامی و نقش دیپلماسی فرهنگی در تمدن نوین اسلامی در عرصه بین‌الملل بر مبنای بیانیه گام دوم از جمله موضوعات این ویژه‌نامه به شمار می‌رود.

به گفته وی، در بخشی دیگر از این نشریه، مطالبی چون چهل‌ودومین سالگرد انقلاب اسلامی با نگاهی به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری، معنویت از نگاه بیانیه گام دوم و تأثیر گام دوم انقلاب اسلامی بر مسائل بین‌المللی آمده است.

تدوین کتاب با تبیین موضوع بیانیه گام دوم انقلاب

حجت الاسلام اسدی موحد در ادامه از تدوین کتابی با عنوان مطالبی پیرامون تبیین موضوع گام دوم انقلاب اسلامی مربوط به بیانات رهبر معظم انقلاب برای ترجمه و ارسال آن به کشورهای مختلف خبر داد و گفت: ‌در این خصوص زمان رونمایی از اثر فوق اطلاع رسانی کامل انجام خواهد شد.

رئیس موسسه فرهنگی و بین المللی انتشارات الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در عین حال تاکید کرد:‌ با عنایت به قرار گرفتن در آستانه سالروز بیان بیانه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب همزمان با برپایی بزرگداشت جشن های پیروزی انقلاب اسلامی، تلاش ما این است تا این مهم را نه تنها در داخل و عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی برای جوانان دیگر کشورها هم با استفاده از ابزار مختلف به ویژه فرهنگ و هنر معرفی و تبیین نمائیم.

حجت الاسلام اسدی موحد تصریح کرد:‌ مصمم هستیم تا در این راستا آثار مختلفی را ضمن تدوین به زبانهای مختلف ترجمه و در قالب های مختلف در عرصه بین المللی از طریق فضای مجازی و ... توزیع و ارسال کنیم.

انتشارات الهدی در یک نگاه

موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی در سال ۱۳۶۳ به عنوان یک ناشر بین المللی با هدف ایجادگسترش همکاری های بین المللی بین جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای جهان در عرصه کتاب و سایر محصولات فرهنگی تاسیس و با افتتاح ۷ نمایندگی رسمی در کشورهای افغانستان (کابل)، قرقیزستان (بیشکک)، ترکمنستان (عشق آباد)، انگلستان (لندن)،  تاجیکستان (دوشنبه)، آذربایجان (باکو)، عراق (نجف)   فعالیت خود را در نقاط مختلف جهان گسترش داد که برخی از این نمایندگی ها تاکنون نیز فعال است. (نمایندگی های بیشکک و کابل)

این موسسه در دوران خدمت خود توانسته بیش از دو هزار عنوان کتاب را در موضوعات مربوط به دین و اندیشه های اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، تاریخ، علوم اجتماعی، فقه، فرهنگ و معارف شیعی به ۴۱ زبان از جمله زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، روسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیولی، یونانی، ترکی استانبولی، ترکی آذری، ارمنی، تائی، تاجیکی، امهری، بلغاری، بنگالی، سواحیلی، اندونزیایی، ترکمنی، قرقیزی، قزاقی، بوسنیایی، صربی، تامیلی، ازبکی، هندی، اردو، پشتو، هوسائی، آلبانیایی، کره ای، تایلندی، ژاپنی، چینی، فیلیپینی، سوئدی، مجاری، گرجی، کرواتی، کردی و عبری منتشر و توزیع کند.

انتشارات بین المللی الهدی از جمله موسسات زیرمجموعه سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در طول بیش از سه دهه فعالیت، آثار مرتبط با فرهنگ ایرانی را در کشورهای خارجی تولید و منتشر کرده است.

موسسه الهدی ظرفیت فراوانی در ایجاد زمینه برای حضور ناشران داخلی در فضای بین المللی را دارد؛ ظرفیتی که هم برای نظام و هم ناشران داخلی ثمربخش است. بر این اساس الهدی می تواند ازظرفیت حدود  ۶۰ نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی در خارج از کشور و ارتباط با سفارتخانه های ایران ایجاد ارتباط میان ناشران داخلی و بین المللی  را تسهیل نماید.

ظرفیت دیگر این انتشارات امکان ارتباط با ناشران بین المللی همسو با رویکردهای ایران است که از طریق آن علاوه بر انتشار آثار ارزشمند خارجی در داخل کشور می توان از آن ها به عنوان نمایندگان فروش آثار موسسه الهدی در سراسر جهان بهره برد.

انتهای پیام/م


١١:٢١ - پنج شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٤٦٩٣    /    تعداد نمایش : ١٦٩٣خروج
 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.