منو اصلی
اخبار > مفتی اوگاندا اهانت به پیامبر اکرم(ص) را محکوم و خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد


  چاپ        ارسال به دوست

مفتی اوگاندا اهانت به پیامبر اکرم(ص) را محکوم و خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد

مراسم بزرگداشت ولادت حضرت محمدمصطفی(ص) در مسجد مرکزی چیبولی کامپالا با حضور و سخنرانی شیخ سلیمان کاسوله ایندیرانگوا (Ndirangwa) مفتی اعظم اوگاندا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم ولیعهد مسلمان و سنتی اوگاندا دکتر قاسم ناچی وینده کاکُن گولو  ، تعدادی امام جمعه و جماعات، قاضی شرعی، پروفسور کاتریگا رئیس دانشگاه کامپالا ، شخصیت های علمی ، فرهنگی ، تعدادی نماینده مجلس و قزلسفلی رایزن فرهنگی اهانت فرانسه به پیامبر اسلام(ص) محکوم گردید.

ولیعهد سنتی اوگاندا در سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم به رایزن فرهنگی و تشکر از حضور وی در مراسم با بیان اینکه حضرت محمد(ص) در همه امور انسانی الگو و نمونه می باشند رهبری پیامبر اکرم(ص) را در در مدینه الگوئی کامل برای همیشه توصیف نمود .

وی در ادامه با اشاره به انتخابات آتی ریاست جمهوری و پارلمانی از همه اوگاندائی ها خواست مواظب فرصت طلب ها برای ایجاد ناامنی احتمالی باشند .

(  Ndirangwa) نیز در سخنانی کوتاه اهانت رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اکرم(ص) را محکوم نمود و به منظور دادن درس بزرگی به اهانت کنندگان به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام ، خواستار تحریم کالاهای فرانسوی در اوگاندا شد و از مردم تقاضا نمود تا از مصرف تولیدات آن کشور خودداری نمایند.

   وی از همه مسلمانان خواست یکپارچه علیه اهانت های فرانسه به حضرت محمد(ص) واکنش نشان دهند تا دیگر کسی نتواند در امور مسلمانان دخالت کرده و به مقدسات آن ها توهین نماید.

   مفتی معظم اوگاندا سخنان کوتاه خود را بر طرح چند پرسش به شرح ذیل ادامه داد :

1-   چگونه ممکن است به پیامبری که خداوند متعال او را ستوده است توسط فردی مثل ماکرون اهانت شود؟

2-   آیا ممکن است انسانی را که در نزد خداوند متعال " محمود " ،  " احمد " و  " محمد(ص) " توصیف شده است توسط افرادی نادان یا مغرض تحقیر شود؟

3-   چه کسی می تواند به پیامبری که در مدینه با پایه ریزی تمدن بزرگ اسلامی و انسانی جامعه ای بر اساس عدالت ، برابری و ارزش های انسانی و اخلاقی تاسیس نمود، اهانت کند؟

شیخ سلیمان کاسوله ایندیرانگوا در ادامه سخنان خود از مسلمانان خواست تا فریضه بزرگ و سازنده " امر به معروف"  و  " نهی از منکر " را  فراموش نکرده و با استفاده از شیوه های خوب ، موثر و مفید به این دو فریضه الهی عمل نمایند.

رایزن فرهنگی در سخنان کوتاهی ضمن اشاره به آغاز هفته وحدت ، نقش دشمنان قسم خورده و استعماری در ایجاد اختلاف بین سنی و شیعه در این ایام پررنگ و خطر بزرگ توصیف نمود.

 قزلبسفلی سخنان مفتی معظم اوگاندا را بسیار مفید و سازنده توصیف نمود و گفت: سکوت در برابر اهانت به شخصیت با عظمت آخرین و کامل ترین پیامبر خدا ، موجب عذاب الهی ، تسلط کفار و تشویق دشمنان استعماری بر ادامه اهانت خواهد شد.

 در پایان مراسم از قزلسفلی رایزن فرهنگی و پروفسور کاتریگا رئیس دانشگاه کامپالا به عنوان میهمان ویژه در دفتر مفتی معظم و از سایر مدعوین در سالن مجاور آن پذیرائی نهار به عمل آمد.

انتهای پیام/م


١٨:١٢ - 1399/08/09    /    شماره : ٧٥٩١٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج