منو اصلی
اخبار > ایران قدرتمندترین و تأثیرگذارترین کشور اسلامی است


  چاپ        ارسال به دوست

رییس مجلس العلمای زیمبابوه عنوان کرد؛

ایران قدرتمندترین و تأثیرگذارترین کشور اسلامی است

به مناسبت هفته وحدت، رضا عسگری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با شیخ مفتی موسی منک، رییس مجلس العلمای زیمبابوه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار مفتی موسی منک به میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(ص) اشاره کرد و گفت: تعیین و نامگذاری ایامی که از نظر مسلمانان می توانست به نوعی محل اختلاف و نزاع باشد به عنوان« هفته وحدت »، ابتکار هوشمندانه ای از سوی جمهوری اسلامی ایران بود و به راستی  «وحدت » تنها عامل مورد نیاز برای غلبه بر مشکلات در دنیای اسلام است".

مفتی موسی منک جایگاه ایران در میان کشورهای اسلامی را « قدرتمند ترین کشور » عنوان کرد و با اشاره به تحریمها و دشمنی های غرب و دشمنان اسلام افزود: "من بر این اعتقاد باور راسخ دارم که اگر تنها ده کشور اسلامی به رهبری جمهوری اسلامی ایران گرد هم آیند هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند هیچیک از آنها را مورد تحریم و یا هرگونه ظلم و اجحاف قرار دهد."

وی همچنین با اشاره به اقدام موهنانه اخیر دولت فرانسه در اهانت به ساحت نبی مکرم اسلام (ص) و نیز نفی خشونت از هر دو سوی این جریان افزود: " دولت فرانسه می توانست با آرامی و متانت با این مسئله مواجه شود و نه اینکه در برابر اشتباه فردی برخی مسلمانان، بر هیزم این آتش افروخته بیافزاید و با نصب همان تصاویر تحریک آمیز بر دیوار ساختمانهای دولتی بر آتش خشم مسلمانان دامن بزند."

وی همچنین افزود:" جالب است بدانید حتی در بریتانیا هم که داعیه دموکراسی و آزادی بیان دارد افراد آزادند به هر دینی اهانت نمایند بجز مسیحیت و این خود نشان از استاندارهای دوگانه این کشورها دارد".

رایزن فرهنگی کشورمان نیز ضمن تایید سخنان مفتی منک به برخورد متناقض دولتهای اروپایی در برخورد با مسئله اهانت به مسلمانان و قضیه تاریخی هولوکاست اشاره کرد و افزود: "رهبر انقلاب اسلامی نیز در پیام اخیر خود به جوانان فرانسوی به درستی بر همین « استاندار دوگانه» دست گذاشته اند و آنرا محل سوال جوانان از دولتهای خودشان دانسته اند".

رضا عسگری در ادامه با اشاره به واکنش دنیای اسلام در تحریم کالاهای فرانسوی و فراخواندن نمایندگان دولت این کشور اشاره کرد و گفت: به نظر می رسد یکی از جلوه های وحدت می تواند در همین امر که یکی از اصول اساسی و پایه دین مبین اسلام مورد هجمه و اهانت قرار گرفته است تجلی یابد و مسلمانان همه دنیا یکصدا به مخالفت و اعتراض مسالمت آمیز دست بزنند".

وی افزود: "حتی شاید بتوان این توقع را داشت که پیروان تمامی ادیان آسمانی که پیامبرانشان در حقیقت، محور اصل اساسی اعتقادات آنها می باشند، در این امر واکنش نشان داده و جلوی عادی سازی توهین به اعتقادات مذهبی افراد و درپیش گرفتن معیارهای دوگانه غرب را بگیرند".

در این دیدار یک اثر خوشنویسی نفیس اثر رایزن فرهنگی از آیه مبارکه اعتصام از کلام الله مجید از سوی نمایندگی فرهنگی به نشان تحکیم وحدت به مفتی موسی منک اهدا گردید که بسیار مورد استقبال، واقع و زینت بخش دفتر کار ایشان گردید.

گفتنی است؛ مفتی موسی منک 56 سال پیش مجلس العلما را در زیمبابوه تاسیس نموده و در حال حاضر با داشتن چهار مرکز بزرگ در شهرهای مختلف، مهمترین تشکیلات مسلمانان غیر بومی در زیمبابوه که بخش اعظم مسلمانان این کشور را تشکیل می دهند رهبری می نماید.

انتهای پیام/م


٠٩:١٠ - 1399/08/09    /    شماره : ٧٥٩١٣٨    /    تعداد نمایش : ٣٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج