منو اصلی
اخبار > امام خمینی(ره) پیرو راستین پیامبر بزرگوار اسلام بود


  چاپ        ارسال به دوست

رییس شورای عالی امور مسلمانان زیمبابوه:

امام خمینی(ره) پیرو راستین پیامبر بزرگوار اسلام بود

شیخ اسماعیل دعا در گفت‌وگو با سایت اینترنتی اجتهادنت در باره شخصیت بی‌نظیر حضرت امام خمینی(ره)، گفت: امام خمینی(ره) پیرو راستین پیامبر بزرگوار اسلام بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت سی‌ویکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، شیخ اسماعیل دعا، رییس شورای عالی امور مسلمانان زیمبابوه در مصاحبه‌ای با سایت اینترنتی اجتهادنت درباره شخصیت جهانی و سلوک دینی آن بزرگوار اظهار کرد: بارزترین ویژگی امام خمینی(ره)، پیروی راستین از پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) بود، زیرا او قرآن و سنت پیامبر(ص) را راهنمای خود قرار داده بود.

وی به زندگینامه و نقش تاریخی امام خمینی(ره) در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیداری انسانها در سراسر جهان، اشاره کرد و روند آشنایی مسلمانان زیمبابوه با شخصیت آن بزرگوار مورد بررسی قرار داد.

شیخ اسماعیل دعا در بخش دیگری از این مصاحبه،گفت: اولین گام‌های آشنایی من با شخصیت امام راحل از طریق کتاب‌هایی بوده که در این باره از رایزنی فرهنگی ایران در زیمبابوه دریافتم. در حالی که بطور کلی نام و آوازه او را از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی شنیده و با او تا حدی آشنا بوده است.

وی همچنین، نقش رایزنی فرهنگی ایران در زیمبابوه را در شناساندن ابعاد مختلف انقلاب اسلامی بزرگ مردم ایران به مردم زیمبابوه بسیار مهم دانست و افزود: واکنش مسئولان و دولتمردان در زیمبابوه نسبت به عملکرد و رفتار انقلابی مردم ایران بسیار موشکافانه و نزدیک بود چرا این کشور نیز بتازگی استقلال خود را تقریباً همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بدست آورده بود.

رییس شورای عالی امور مسلمانان زیمبابوه با اشاره به نقش بزرگ امام خمینی(ره) در بیداری مردم مظلوم و مستضعف در سراسر دنیا افزود: همه ستم‌دیدگان دنیا، آن حضرت و راه ایشان را در مبارزه با ستمگرانی مانند دولت آمریکا دوست دارند.

وی دلیل مخالفت با نام و راه امام(ره) توسط قدرتمندان و زورگویان عالم را قطع دست آنها از منابع ملل ضعیف و محروم و دلیل دیگرش را پایمردی مردم سلحشور ایران در مقابله با زروگوئی‌های آنان دانست تا جائیکه آنها از فرط استیصال به سلاح شیمیایی در دوران دفاع مقدس متوسل شدند.

شیخ اسماعیل دعا همچنین در پاسخ به این سؤال درباره ارزیابی میزان شناساندن شخصیت و نقش امام خمینی(ره) در جامعه زیمبابوه اظهار کرد: بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران بخوبی این ماموریت را طی سال‌های اخیر از طریق برگزاری نشست‌ها، سمینارها و برنامه‌های متنوعی انجام داده است.

وی در پایان، ضمن طلب علو درجات برای روح بلند امام خمینی(ره)، آرزو کرد مردم سراسر دنیا آموزه‌های ایشان را سرلوحه زندگی خویش قرار دهند.

انتهای پیام/ص

 

 


٠٩:٠٦ - 1399/03/13    /    شماره : ٧٥١٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٤١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج