English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
جمعه ٢٤ مرداد ١٣٩٩
آمریکا و ظهور مجدد در لباس شیطان
آمریکا و ظهور مجدد در لباس شیطان تاریخ ثبت : 1399/01/12
طبقه بندي : ,,
عنوان : آمریکا و ظهور مجدد در لباس شیطان
نويسنده : محمد الرصافی المقداد
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در تونس
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

اعتقاد من این است که برخی کشورها هم قرین با عزت هستند ، اگر بخواهم مثالی در این رابطه بزنم باید به جمهوری اسلامی ایران اشاره کنم . پس از انقلاب اسلامی خروشان مردم  ایران که تاریخ بشریت نمونه دیگری از  آن را به چشم خود ندیده ، نظام برپا شده در ایران یکی از مبانی اصولی و بنیادین خود را مقابله با استکبار و صهیونیسم تعیین کرد  و در راه اسلام و مسلمین و مستضعفان جهان فداکاری های زیادی را از خود به منصه ظهور رساند . نظام ایران سرلوحه کار خود در ایستادگی عزتمندانه در مقابل دشمنان تواضع و فروتنی در برابر دوستان قرار داده و به واقع مصداق این آیه شریفه است که «خداوند به زودی گروهی را می آورد که آنان را دوست دارد و آنان هم خدا را دوست دارند ؛ در برابر مؤمنان فروتن اند و در برابر کافران سرسخت و قدرتمند.. »- سوره مائده آیه 54 .

باید به این نکته روشن اشاره کنیم که نظام اسلامی ایران بدون حمایت و پشتیبانی مردم  و رأی 98.2 درصدی آنان هویتی نمی یافت . انتخابی که آمریکا را با از دست دادن دست نشانده اش در سرخوردگی کامل فرو برد و تلاش این کشور برای باز پس گرفتن سکان امور در جریان انقلاب را با ناکامی مواجه ساخت . رأی مردم به حکومت جمهوری اسلامی در ایران امید آمریکا برای بازگشت مجدد به قدرت در ایران و انتصاب یک رژیم سرسپرده ی دیگر که سارق دستاوردهای ملت ایران بوده و همانند رژیم شاه پلیس منافع این کشور در منطقه باشد را یأس بدل کرد .

امام خمینی رضوان الله تعالی علیه فرهبر انقلاب اسلامی و بنیان گذار نظام اسلامی ایران ، آمریکا را نه تنها دشمن ایران که دشمن واقعی مسلمانان می دانستند .  اسلام مورد پذیرش آمریکا ، اسلام ناخالصی است که تهدیدی برای این کشور به وجود نمی آورد . به همین دلیل امام رحمه الله، آمریکا را که سرشتی آمیخته با  جنایت و ویرانگری دارد شیطان بزرگ لقب دادند .  اما پرسش این جاست که آیا هیچ یک از رهبران دنیا به جز امام خمینی(قدس) جسارت ابراز مواضع صریح خود نسبت به آمریکا را داشتند و این در عین حالی بود که حکومت اسلامی در فجر ظهور خود  قرار داشت . امام همراه با مردم انقلابی تنها به خدا اتکا داشتند و سیلی محکمی را به صورت آمریکا زدند .  

جنایات آمریکا هر روز بیشتر و گسترده تر می شود و جنایتی در دنیا وجود ندارد که این کشور مرتکب آن نشده باشد و ملتی در دنیا از آن بی نصیب مانده باشد . اما این جنایات به معنای واقعی کلمه حول محور ایران متمرکز شده است . چهل سال تحریم های ظالمانه بر علیه ایران تحمیل شده و همچنان ادامه یافته و قطعنامه های سفتی و سختی بر ضد ایران صادر گردیده است. هدف آمریکا از این اقدامات سنگ اندازی در برابر نظام اسلامی ایران و مانع ایجاد کردن در برابر ندای آزادی خواهانه این کشور برای رهایی ملت های مسلمان از قید استعمار و تبعیت و سرسپردگی است .  ندایی که بیش از هر ملتی برای مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین برخاسته است . آمریکا به خوبی این مسأله را می داند که ایران مانع بزرگ طرح صهونیسم در فلسطین و خاورمیانه است که توسط انگلستان پی ریزی شده و به همین خاطر چنین رفتاری را با ایران در پیش گرفته است.

صرف نظر از صحت این موضوع که آیا ویروس کرونا که ابتدا شهر ووهان چین و پس از آن شهر قم در ایران را آلوده کرده در آزمایشگاه تولید شده یا نه و این که به اعتقاد برخی از کارشناسان یک سلاح بیولوژیک به شمار بوده ، اما وظیفه انسانی تمامی کشورها و مردم دنیا این است که برای مقابله با این ویروس که به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده و حتی خود آمریکا را درگیر کرده با یکدیگر متحد و منسجم شوند . اما در این میان بار دیگر رفتار شیطنت آمیز آمریکایی ها با ایران علنی گردیده تا در این شرایط خطرناک و برهه حساس که تمامی بشریت در معرض تهدید و نابودی قرار گرفته این کشور رفتار استکباری پلید خود را به نمایش بگذارد .

با انتشار ویروس کرونا در شهر قم و پس از آن در دیگر شهرهای ایران ، آمریکا و ریزه خوارانش به سرزنش مقامات ایرانی پرداختند ، اما دست تقدیر الهی به گونه دیگری رقم خورد و این مدعیان خود گرفتار این مصیبت گردیدند . پیشنهاد کمک آمریکا به ایران از سوی مایک پامپئو وزیر امور خارجه این کشور برای مقابله با ویروس کرونا با همراهی افکار عمومی همراه نشد . گر چه پامپئو با ادعای واهی نسبت به عدم ارائه اطلاعات صحیح درباره این ایپدمی از سوی ایران به ابراز نگرانی پرداخت و سعی در متهم ساختن ایران در انتشار این ویروس و مخفی کردن آمار مبتلایان به آن در کشور خود داشت ، اما دراین میان و بر خلاف آن سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ایران در مقابله با ویروس کرونا با جدیت تمام عمل کرده است. حتی هیأت اعزامی این سازمان که به منظور اطلاع  از روند اقدامات ایران در زمینه مبارزه با این ویوی به ایران کشور سفر کرده بودند  از تلاش های جدی صورت گرفته توسط ایران ابراز تحسین و قدردانی نمودند .

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای ، در سخنرانی که به مناسبت روز مبعث پیامبر مکرم اسلام داشتند ، آمریکا را خبیث ترین دشمن ایران برشمردند که مسئولان آن انواع رذائل اخلاقی اعم از دروغگویی، وقاحت ، طمع ورزی و  ظلم را در خود دارند . ایشان در خصوص اعلام آمادگی مقامات آمریکایی مبنی بر کمک به ایران عنوان کردند که آمریکایی ها خودشان متهم به تولید ویروس هستند و به همین خاطر اعتمادی به آن ها نیست .

آیت الله خامنه ای با توجه به اتهاماتی که پیشتر مقامات رسمی چین و کارشناسان روسی مطرح کرده بودند این گمانه را در مورد آمریکا بیان داشتند . انتشار این ویروس در خود آمریکا و قربانی شدن مردم این کشور نیز موضوعی نیست که بتواند موجب انحراف افکار عمومی شود . چرا که آمریکا به منظور سرپوش گذاشتن بر جنایات خود بر ضد ایران و چین به این طرح پلید پناه برده است . دقیقاً مشابه اقدامی که در حادثه 11 سپتامبر 2001 در این کشور رقم زده شد . آمریکا مرکز تجارت جهانی خود را برای طرح توسعه طلبانه استعماری خود در منطقه غرب آسیا ویران کرد .

اگر فشار های داخلی و خارجی به دولت آمریکا نبود ، هرگز پامپئو وزیر خارجه این کشور به نقل از ترامپ از آمادگی کشورش برای کمک به ایران حرفی به زبان نمی آورد . سیاست فریبکارانه و نخ نمایی که برای انحراف افکار و سرپوش گذاردن بر ماهیت سیاست های شیطانی آمریکایی است. اما حکومت ایران که تجربه طولانی در قبال این گونه سیاست بازی ها دارد با درایت تمام این پیشنهاد تبلیغاتی و دروغین آمریکا را رد کرد .

آن هایی که حقیقت آمریکا را می دانند ، گفته ها و پیشنهادات حکومتی که خود را در لباس انسانی مخفی کرده اما به معنی واقعی کلمه شیطان است را باور ندارند . اگر آمریکا در پیشنهاد خود به ایران صادق بود ، تحریم های خود بر علیه ایران  را ولو به صورت موقت برمی داشت تا مبارزه با ویروس کرونا برای این کشور آسان تر شود . اما آمریکا همچنان مانع رسیدن کمک های انسانی به ایران می شود . آمریکا حتی مواد و تجهیزات پزشکی خریداری شده توسط ایران از کشور را آلمان را توقیف کرده . آمریکا دارایی های ایران را نیز در بانک های جهانی به حالت بلوکه در آورده است .

نقض توافق هسته ای بین ایران و شش کشور عضو دائم شورای امنیت ( آمریکا، فرانسه، انگلستان، روسیه ، چین و آلمان) توسط ترامپ هرگونه ادعایی از طرف آمریکا مبنی بر حسن نیت نسبت به ایران را رد می کند و ایالات متحده را در معرض اتهام و محکومیت قرار می دهد . آمریکا قریب به چهل سال است که نسبت به حکومت و مردم ایران مرتکب جنایت شده . 

اگر نگوییم همه اما می توان گفت که امروز اکثر کشورهای دنیا ماهیت حقیقی آمریکا را دریافته اند اما جسارت مقابله و مخالفت با این کشور را به دلیل ترس از قطع کمک های آمریکا ندارند . کشوری که به مخالفت با ایالات متحده برخیزد مانند ایران با تحریم رو به رو می شود . ایران به تنهایی با عزت و افتخار در برابر شیطان انسان نما قد علم کرده و تنها بودن ایران در مسیر مبارزه نشان از حقانیت آن دارد.

انتهای پیام/ص 

 

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 161 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان
  ششمین گردهمایی مؤسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان (7 بهمن‌ماه) با همکاری بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حسینیه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • امضای تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه
  تفاهمنامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دیانت ترکیه به امضاي ابوذر ابراهیمی‌ترکمان و علی ارباش رسيد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.

 • دور يازدهم گفت‌وگوی ديني ایران و كليسای واتيكان
  یازدهمین دور ‌دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان با عنوان «مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر در خدمت انسان» (20 آبان‌ماه) در این سازمان، برگزار شد.