شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩ فارسي|Deutsch
صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز سال تحصیلی در آلمان بر اساس مقررات جدید کرونایی

مدارس آلمان هر سال در ماه اگوست کار خود را آغاز می‌کنند، اما امسال، بحران کرونا شرایط بازگشایی مدارس را کمی سخت کرده است. آنطور که رسانه‌های آلمان گزارش داده‌اند، هنوز ابهامات زیادی درباره استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری در کلاس‌های درس وجود دارد.

براساس گزارش سایت شیپ، مدارس ایالت مِکْلِنبورگ-فورپومِن، اولین مدارس در کل آلمان بودند که کار خود را آغاز کردند. پس از آن نیز مدارس هامبورگ، برلین، نوردراین-وستفالن و شلسویگ-هولشتاین به تدریج فعالیت خود را از سر گرفتند. مدارس ایالت‌های دیگر نیز از اواخر ماه اوت و اوایل ماه سپتامبر، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. اما آنطور که گزارش سایت شیب نشان می‌دهد؛ در هر کدام از ایالت‌های آلمان، مقررات بهداشتی متفاوتی برای سال تحصیلی جدید، در نظر گرفته شده است.

مِکْلِنبورگ-فورپومِن
مدارس ایالت مِکْلِنبورگ-فورپومِن، اولین مدارس در کل آلمان بودند که درهای خود را به سوی دانش‌آموزان باز کردند. ماه‌ گذشته، وزارت آموزش مِکْلِنبورگ-فورپومِن اعلام کرد که مدارس، براساس مقررات جدید در سوم ماه اوت کار خود را آغاز خواهند کرد. براساس مقررات جدید، دانش‌آموزان به گروه‌های کوچک تقسیم می‌شوند. این گروه‌ها نباید با یکدیگر ملاقات داشته باشند و در صورتی که دانش‌آموزان مجبور باشند در یک مکان جمع شوند، موظفند فاصله یک و نیم متری را با یکدیگر حفظ کنند. همچنین دانش‌آموزان و معلمان پایه پنجم در حیاط مدرسه و راهروها باید ماسک بزنند. علاوه بر این‌ها، معلمان و کارکنان مهدکودک‌ها، شخص می‌تواند تا پایان پاییز پنج مرتبه به صورت رایگان تست کرونا دهد.

هامبورگ
مقررات بهداشتی در مدارس هامبورگ، اندکی با مِکْلِنبورگ-فورپومِن متفاوت است. سال تحصیلی در هامبورگ از ششم ماه اوت آغاز شده و پوشیدن ماسک در مدارس این ایالت اجباری است، از این رو همه دانش‌آموزان موظفند هنگام ورود به مدرسه از ماسک استفاده کنند. البته آن‌ها می‌توانند در زمان حضور در کلاس درس، ماسک‌های خود را بردارند. پیتر چینچر، شهردار هامبورگ پیش از آغاز سال تحصیلی، از برنامه‌های جدید مدارس این ایالت دفاع کرد. به گفته او، معلمان و کارکنان مهدکودک‌ها و مدارس می‌توانند بدون پرداخت هزینه، چندین بار تست کرونا دهند.

برلین و براندنبورگ
در پاییتخت آلمان نیز کلاس‌های حضوری از دهم ماه اوت آغاز شده‌اند. وزارت آموزش در برلین اعلا کرده که کلاس‌های تئاتر، موسیقی و ورزش نیز می‌توانند از سر گرفته شوند، اما پوشیدن ماسک در راهروها، دستشویی و سایر مکان‌های عمومی اجباری است. همچنین دانش‌آموزان موظفند تا فاصله اجتماعی را نیز رعایت کنند. اما در ایالت براندنبورگ شرایط کاملا متفاوت است. هیچ اجباری برای پوشیدن ماسک در مدارس این ایالت وجود ندارد. همچنین در صورتی که بیماری کرونا در میان دانش‌آموزان و یا معلمان دیده شود، تنها فرد بیمار به خانه فرستاده می‌شود. البته مسئولان وزارت آموزش در براندنبورگ، تلاش می‌کنند تا تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ را برای تحصیل همه دانش‌آموزان در دوران قرنطینه احتمالی فراهم کنند. همچنین معلمان و کارکنان مدارس می‌توانند به صورت رایگان، تست کرونا دهند.

شلسویگ-هولشتاین
‌در ایالت شلسویگ-هولشتاین نیز دانش‌آموزان به گروه‌های بزرگ تقسیم می‌شوند و تنها اعضای هر گروه اجازه دارند با یکدیگر در ارتباط باشند. مسئولان وزارت آموزش در ایالت شلسویگ-هولشتاین معتفدند که این عمل موجب می‌شود تا تعداد کمتری از دانش‌آموزان در خطر ابتلا قرار گیرند. جالب است بدانید که در این ایالت به اندازه سایر ایالت‌های آلمان، امکان گرفتن تست کرونا برای معلمان و کارمندان مدارس وجود ندارد.

نوردراین-وستفالن
نوردراین-وستفالن، پرجمعیت‌ترین ایالت‌ آلمان است. در این ایالت، ۵۵۰۰ مدرسه و حدود ۲.۵ میلیون دانش‌آموز وجود دارد. براساس گزارش سایت شیپ، در ایالت نوردراین-وستفالن، مقررات بهداشتی شدیدی در مدارس اعمال می‌شود. براساس مقررات جدید، همه دانش‌آموزن مقطع ابتدایی و متوسطه باید در مدارس این ایالت ماسک بپوشند. اگر معلمان نیز نتوانند فاصله یک و نیم‌ متری با یکدیگر را رعایت کنند،‌ ماسک برای آن‌ها نیز اجباری خواهد شد. علاوه بر این‌ها، برگزاری کلاس‌های ورزشی فعلا منتفی است و کلاس‌های موسیقی نیز تنها در فضای باز برگزار می‌شود. همچنین معلمان پیش از آغاز سال تحصیلی باید تست کرونا دهند و بعدها هر ۱۴ روز یک‌بار، بدون پرداخت هزینه، تست کرونا را تکرار کنند.

برمن، نیدرزاکسن و زاکسن-آنهالت
برمن، کوچک‌ترین ایالت آلمان است. وزارت آموزش در این ایالت، برنامه تحصیلی منظمی برای سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ تنظیم کرده است و می‌خواهد تا حد ممکن با رعایت مقررات بهداشتی، کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کند. مسئولان آموزش در این ایالت معتقدند که همه کودکان و نوجوانان باید در کلاس‌های درس حضور داشته باشند. براساس مقررات بهداشتی در این ایالت، حتی اگر بحران کرونا دوباره اوج گیرد، گروهی از دانش‌آموزان که بیمار نیستند، باید در مدارس حاضر شوند.

در ایالت نیدرزاکسن، اوضاع کمی متفاوت است. در این ایالت برای سال تحصیلی جاری، سه سناریو بر مبنای افزایش و یا کاهش بحران کرونا در نظر گرفته شده است. البته در حال‌حاضر، قرار است که کلاس‌های درس با رعایت مقررات بهداشتی جدید به صورت حضوری برگزار شود. آنطور که مسئولان وزارت آموزش در این ایالت اعلام کرده‌اند، دانش‌آموزان در گروه‌های ثابت قرار می‌گیرند و با سایر گروه‌ها برخورد نخواهند داشت. علاوه بر این، استفاده از ماسک در فضاهای عمومی مدارس اجباری است. در زاکسن-آنهالت نیز قرار است، مدارس به صورت حضوری برگزار شوند. با این وجود، مقامات حوزه بهداشت اعلام کرده‌اند که در صورت شیوع دوباره کرونا، مدارس باید به صورت آنلاین کار خود را از سر گیرند. در نتیجه در زاکسن-آنهالت، مدارس هم‌زمان برای برگزاری دوره‌های حضوری و آنلاین آماده می‌شوند.

راینلاند-فالتز و زارلاند
مدارس ایالت‌های راینلاند-فالتز و زارلاند از هفته آینده کار خود را آغاز خواهند کرد. آنطور که اشتفانی هوبیش، وزیر آموزش در ایالت راینلاند-فالتز اعلام کرده؛ دو سناریو برای سال تحصیلی جدید در این ایالت در نظر گرفته شده است. براساس تصمیمات دولت ایالتی، مدارس از هفته آینده به شکل حضوری و با رعایت قوانین بهداشتی باز خواهند شد، اما چنانچه بیماری کرونا در راینلاند-فالتز توسعه یابد، مدارس بلافاصله بسته می‌شوند. آنطور که وزیر آموزش گفته، در صورت تعطیلی مدارس، کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار خواهند شد. در زارلاند نیز قرار است، کلاس‌های درس برای دانش‌آموزانی که مشکل خاصی ندارند، به صورت حضوری برگزار شود. البته در مدارس این ایالت، دانش‌آموزان در گروه‌های ثابت قرار می‌گیرند و هر گروه با گروه دیگر ارتباطی نخواهند داشت. همچنین دانش‌آموزانی که به بیماری کرونا مبتلا شوند، با ارائه برگه پزشک، از حضور کلاس‌های درس معاف می‌شوند. با این وجود، آن‌ها در مکانی جداگانه باید در امتحانات شرکت کنند. علاوه بر این‌ها، کلاس‌های موسیقی نیز باید در فضای باز برگزار شود.

زاکسن و تورینگن
در ایالت‌های زاکسن و تورینگن، مدارس از اواخر ماه اوت، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. نگاهی به مقررات بهداشتی در زاکسن نشان می‌دهد که در این ایالت مقررات سختی حکم‌فرما نیست. آنطور که کریستین پیوارتس، وزیر فرهنگ در زاکسن اعلام کرده؛ کلاس‌های درس به شکل حضوری برگزار خواهند شد و هیچ‌گونه اجباری برای رعایت فاصله اجتماعی در مدارس این ایالت وجود ندارد. همچنین مسئولان هر مدرسه درباره استفاده از ماسک تصمیم خواهند کرد. البته دستورالعمل‌هایی برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در مدارس وجود دارد. برای مثال، هر کس که وارد مدرسه می‌شود، باید دست‌های خود را بشوید. همچنین هر روز رفت‌وآمدها در مدارس ثبت می‌شوند تا اگر کسی بیمار شد، بتوانند جلوی شیوع بیشتر آن را بگیرند. اما در تورینگن شرایط کاملا متفاوت است. در این ایالت سه سناریو برای سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده است. براساس دستورالعمل‌های دولت ایالتی، در شرایط فعلی که وضعیت سبز حاکم است، دانش‌آموزان باید در کلاس‌های درس حاضر شوند. اگر بیماری در حد کمی افزایش یابد، وضعیت زرد اعلام می‌شود. در این شرایط،‌ تنها دانش‌آموزان یا معلمانی که بیمار شده‌اند، در خانه‌های خود می‌مانند. اما اگر بیماری به شکل قابل توجهی در ایالت تورینگن افزایش یابد، وضعیت قرمز اعلام خواهد شد و مدارس به طور موقت بسته می‌شوند. همچنین براساس دستورالعمل‌های دولت ایالتی، استفاده از ماسک در مدارس اجباری است و دانش‌آموزان تنها در کلاس‌های درس می‌توانند ماسک خود را بردارند. علاوه بر این‌ها، تست رایگان کرونا نیز برای معلمان و کادر آموزشی وجود دارد.

بادن-وورتمبرگ و بایرن
اما در میان شانزده ایالت فدرال، مدارس ایالت‌های بایرن و بادن-وورتمبرگ دیرتر از سایر مدارس (در ماه سپتامبر) فعالیت خود را آغاز می‌کنند. براساس گزارش سایت شیب، مدارس بایرن از هشتم ماه سپتامبر درهای خود را برای ورود دانش‌آموزان باز می‌کنند. در این ایالت، پوشیدن ماسک برای همه دانش‌آموزان اجباری است و معلمان پیش از شروع سال تحصیلی باید نتیجه تست کرونا خود را به مدرسه ارائه دهند. همچنین در مدارس بایرن، تمهیداتی برای دوارن افزایش بیماری کرونا نیز در نظر گرفته شده است. در بادن-وورتمبرگ نیز مدارس بر مبنای مقررات بهداشتی جدید در ۱۴ سپتامبر بازگشایی می‌شوند. براساس این مقررات، پوشیدن ماسک در مقطع متوسطه اجباری است. البته دانش‌آموزان می‌توانند در کلاس درس، ماسک خود را بردارند. همچنین دانش‌آموزانی که نمی‌توانند در کلاس‌های درس حاضر شوند، باید به مدرسه اطلاع دهند تا برای آن‌ها کلاس‌های غیرحضوری تشکیل شود. از سوی دیگر، معلمان و کادر آموزشی مدارس از اواسط ماه اوت تا پایان ماه سپتامبر می‌توانند دو بار تست کرونا دهند. این تست‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود.

لینک گزارش:


https://www.chip.de/news/Das-neue-Schuljahr-beginnt-Die-Planungen-der-Bundeslaender-im-Ueberblick_182893925.html


١٢:١٦ - 1399/05/21    /    شماره : ٧٥٥١٢١    /    تعداد نمایش : ٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
هفته نامه خبری

Iran & Kultur

facebook

Instagram (Iran_Kultur)

Iran & Kultur/website

اطلاعیه مراسم مرثیه حسینی

biblio

iqna

اسلام‌شناسی و الهیات اسلامی در آلمان

مرکز فردوسی

studie

شرق شناسی

MenaLib

Islamic Scolar schools

فصلنامه اشپکتروم ایران

Iran Today

دستورِ زبانِ پارسی

Islamic Republic News Agency

iranyad.ir

farsi

Botschaft

samantarjomah

فارسي بياموزم

اوقات شرعی

sazman

صفحه اصلی|سفر به ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت